Mighty's Spring Meadow Olya Orla Ori


Ori je fenka středního vzrůstu a střední síly kostry s krásným fenčím výrazem. Působí velmi jemně až něžně, ale je to poměrně akční fenka, pro kterou není nic problém a cokoliv si vymyslíme, jde do toho po hlavě. Jediné, co moc nemusí, jsou vodní aktivity. S Ori se věnujeme pasení, které ji nesmírně baví, ale je u oveček trochu divoká. Začínáme s noseworkem, pro který se Ori snad narodila a už v začátcích má skvělý tah na vzorek, vydrží dlouho a pěkně hledat a je moc šikovná. Velkým koníčkem jsou pro nás výstavy. Ori se krásně předvádí a moc jí baví se proběhnout s paničkou po koberci. S Orinkou jsme začali plnit podmínky na coursingovou lienci, nakonec jsme ale od tohoto sportu upustili. 
Zkoušku z vlohy pasení Ori složila na výbornou a paní rozhodčí se moc líbil projev a potvrdila nám, že s Ori se rozhodně u oveček nudit nebudeme ve čtyřech letech Orinky jsme také splnili zkoušku HWT - základní ovladatelnost psa u ovcí
Orinka je výborný rodinný a cestovní pes, k dětem je velmi milá a nechá si líbit opravdu hodně. Spíš je potřeba krotit děti. Na procházkách si nás hlídá a odbíhá úplně minimálně. Cestování má moc ráda, protože to vždy znamená, že se bude něco dít. Orinka se nebojí bouřek ani dělbuchů, jediné, co moc nemusí, je voda, ale trpělivě a pozitivní motivací už si namočí i tlapky a jednou dokonce byla po bříško ve vodě.

Orinka je pravá anglická dáma po svojí babičce, takže si občas prosazuje i svůj názor,  je trochu majetnická a trochu rozmazlená. Paničku si hodně hlídá, ale zase pro ni udělá, co jí na očích vidí. 

S Orinkou jsme vyběhaly tituly Český junior šampion a šampion Slovenka. Má uděleno čekatelství na českého a polského šampiona a také interšampiona. 
Orinka byla úspešná na trialových závodech a splnila zkoušku HWT na pasení a má udělen pracovní certifikát.

Ori - 3 a půl roku
Ori - 3 a půl roku

Orinka - 3 roky
Orinka - 3 roky
Ori - 3 roky s úlovky z Nitry 2020
Ori - 3 roky s úlovky z Nitry 2020

Orinka získala CAJC a BOJ na své první výstavě ve třídě mladých.

A poslední památeční CAJC pro udělení českého junior šampiona. Zde s rozhodčí Mladou Svobodovou.

Orinka jako ovčácký pes ... :)

Coursing jí hodně baví, možná až moc :D

Můj čumáček
Můj čumáček
S větrem o závod
S větrem o závod
Ori - 1 rok
Ori - 1 rok
Orinka - 2 roky
Orinka - 2 roky
Ori - 18 měsíců
Ori - 18 měsíců
Orinka - 3 měsíce
Orinka - 3 měsíce
Orinka - 2 a půl měsíce
Orinka - 2 a půl měsíce
Ori - 2 měsíce
Ori - 2 měsíce