Informace pro zájemce o štěňátko


Naše štěňátka budou odchovávána v rodinném domě na severu Prahy, a pokud to počasí dovolí, budou chodit pod dohledem na zahradu. V domě budou mít své místo, které bude součástí rodiny, ale zároveň to bude místo, kde mít Ori dostatek klidu k porodu a následné péči o štěňátka. Budeme dávat na Ori a štěňátka celou dobu pozor, a pokud to bude potřeba, budeme spát hned vedle porodní bedýnky. Štěňátka budou součástí rodinného ruchu a tak na ně budeme moci dávat pozor a zároveň si budou na vše zvykat a socializovat se. Například na další členy zvířecí smečky, pejsky i kočičku, ostatní členy rodiny, zvuk vysavače atd.

Štěňátka v době přechodu k novým majitelům budou zvyklá na granulky, očipována, naočkována s Europasem, s průkazem původu (pokud již bude u nás, případně exportním průkazem původu) a v dobrém zdravotním stavu. Samozřejmostí je dečka s pachem maminky a sourozenců, vodítko a obojek, případně hračka a pamlsky.


Rádi předáme nové rodině informace o tom jak se správně o štěňátko starat, živit ho, vychovávat atd. samozřejmě pokud bude chtít. Cokoliv co by novou rodinu zajímalo, jsme zde a pokusíme se co nejlépe poradit či pomoci po celou dobu života pejska či fenečky. Je pro nás velmi důležité, abychom pro štěňátka našli co nejlepší domovy, kde najdou laskavé a milující páníčky, kteří se o ně budou zodpovědně a s péčí starat po celý jejich život. Rádi bychom byli s novými majiteli v kontaktu i po odchodu štěňátek do nových domovů. Nevyžadujeme, abyste se účastnili výstav či jiných kynologických aktivit, i když by nás to těšilo. Nejdůležitější je, aby štěňátka byla pro Vás plnohodnotnými psími rodinnými členy a dělali Vám radost každý den.


Pokud byste se z jakéhokoli důvodu museli pejska od nás vzdát, prosíme, abyste nás jako první kontaktovali, pokusíme se Vám pomoci s umístěním pejska.

Váháte-li, zda si pořídit štěňátko na zimu nebo na léto, tak věřte, že vše má své výhody a nevýhody. V létě jsou jistě výhodou delší slunné dny a dovolené, takže si štěňátko dobře zvyká na pobyt venku či na zahradě. V zimě je zase výhodou to, že si pejska vychováte a připravíte, až bude hezčí počasí, pejsek si s vámi užije výlety, zvládne delší cestu a dovolenou a bez problémů ho můžete vzít sebou. Zvládne delší procházky a už je trochu vycvičené. (Každopádně ani v létě ani v zimě nelze nechat štěňátko nezajištěné).

Pokud byste se rádi stali majiteli krátkosrsté kolie z chovatelské stanice ANYARU určitě nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na Vás a Vaše dotazy a budeme moc rádi, pokud nám v případě zájmu napíšete něco o sobě. V jakém prostředí bude pejsek vyrůstat, jaké máte plány a představy o budoucím štěňátku.

Neprodáváme štěňátka k celoročnímu pobytu venku a do kotců.